Return to Headlines

Fourth Quarter Honor Roll

SCC Releases Fourth Quarter Honor Roll

Principal’s List

8th Grade
Laney Beadle, Katherine Bergeron, Brayden Bertucci, Joseph Bienvenu, Kayden Bienvenu, Kate Brady, Brianne Cashio, Alyse Chauvin, Aimee Dauenhauer, Scott Drouin Jr., Jaylen Ellsworth, Owen Faucheux, Ryan Figuero, Madison Gradney, Ka’Lee Green, Hudson Heltz, Kaleb Houston, Layla Jackson, Dominique Johnson, Kollin Johnson, Brandon Kragle, Joseph McClinton, Ethan Milioto, Ty Molyneau, Jackson Monica, Aiden Ocmond, Noelle Remondet, Taylor Robinson, Brooke Ronnenburg, Rylee San Andres, Haley Scioneaux, Brooke Smith, Chavoni Smith, John Strauder, Noah Troxclair, Emily Twiner, Carson Weber

9th Grade
Ayden Authement, Jenna Bosco, Mya Brown, Britten Dean, Brianna Loescher, Brett Mader, Jacob Molyneau, Alexis Monistere, Abdel Nabut, Erin Powell, Bryce Pregeant, Adrianis Quiones-Velez, Matthew Schexnayder, Jaylen Sims, Sarah Sirmon, Alexis Teabout, Shae Waguespack

10th Grade
Dani Aucoin, Bryce Bertucci, Hailey Boeckl, Amari Coleman, Barry Cummins, Alexia Desselles, Kade Edmonds, Karli Evans, Brooke Forsythe, Chloe Genovese, Riley Guillory, Madison Hebert, Alisha Hernandez, Jenna Hickman, Jake Jeandron, Ryan Laiche, Jacob Landry, Brittany Marshall, Jaiden Mendietta Mitchell, Emma Mohon, Brooklynne Patterson, Emma Peppo, Juliana Portillo, Allison Powell, Margaret Powell, Caitlyn Rojas, Kassadi Ross, Evan Roussell, Armani Smith-Lumar, Jeanne St. Martin, Essence Tarrence, Karen Trichell, Zack Vicknair, Chardae Victoran, Lauren Weber, Tiffany Williams

11th Grade
Danielle Adams, Yvette Aguirre, Jessica Basilides, Dwight Berlin, Brianna Bourgeois, Courtney Brouwer, Timmy Capdeboscq, Antoinette Chiarella, Brock Clement, Dyanta Cook, Alani Dew, Jeremiah Emery, Keenan Gauff, Kristen Gray, Liberty Hughes, Ishan Iyer, Dominic Joseph, Mylah Joseph, Hunter Marse, Austin Martin, Riley Monica, Melody Newsome, Bryce Ory, Sejal Patel, Taylor Perilloux, Ashley Pineda, Gabriella Portillo, Sydnie Sims, Sanai Smith, Lauren St. Martin, Sara St. Pierre, Joshua Tamplain, Tristen Tassin-Flugence, Jacob Todd, Calvin Trinh

12th Grade
Brianna Allen, Gregory Bergeron, Hanna Bourdonnay, Owen Bourgeois, Gisela Cabrera, Kelly Campbell, Raigen Cosse’, Katelynn Decker, Chelsea Duhon, Mallory Fernandez, Vladimir Fiffie, Morgan Figuero, Dylan Frickey, Ria Gray, Anna Guidry, Haley Guzman, Hailey Hilbun, Emily Hotard, Arjun Iyer, Brady Jacob, Olivia Keating, Savannah Madere, Aleigha Martin, Brandon McDonald, Joseph Nguyen, Nicole Ordonez, Colette Rainey, Macie Reine, Cassie Remondet, Luke Ringe, Caroline Roberts, Landon Terry, Kirstin Wilson, Brandon Wolf


Alpha Honor Roll

8th Grade
Gia Adams, Logan Barrios, Kennedy Batiste, Brodey Becnel, Kayleigh Belvin, Garland Bolden, Lily Bordelon, Madelyn Borne, Andrew Bosco, Will Boucvalt, Logan Bourgeois, Trezure Bourgeois, Jaden Breaux, Kayden Cambre, Kyle Cannon, Ah’Layah Collins, Morghen Cosse, Kaleb Cusimano, Dominic DiNicola, Dillon Duley, Krissten Ellsworth, Mia Ganote, Daniel Joseph, Matthew Loup Jr., Syreniti Marbley, Alijah Martin, Aiden Paz, Mikayla Penton, Gabriel Rios, Elizabeth Schuermann, Elliot Smith, Brady St. Pierre, Sophia Strauch, Amari Tassin, Jacob Wilkie, Camryn Zimmerman

9th Grade
Nathan Abadie, Ian Arnett, Avery Bailey, Cameron Brady, Benjamin Brignac, Brady Burns, Aidan Cedotal, Brady Clement, Samantha DeFrancesch, Zoey Deroche, Hayley Falgout, Jashan Gaudet, Kason Gilbert, Morgan Hibbard, Michael Hotard, Torie Joseph, Sarah Lang, Mark Lemmon, Hunter Lowry, Bella Marix, Amelia Mouton, Shayla Muse, Nathan Nosacka, Morgan Nuccio, Mia Oncale, Morgan Pero, Sydney Remondet, Jordan Roberts, Davon Stirgus, Camryn Triche, Connor Turner, Anias’ Zeno

10th Grade
Kaitlyn Abair, Caden Barrios, Hannah Brady, Eric Cador, Makayla Chaney, Carter Chauvin, John Decker, Adrien Dixon, James Duggan, Brock Dunn, Julia Gilberti, Grace Harris, Joseph Haydel, Luke Lobue, Blaize Loescher, Azaiyah Moll, Mohamed Nabut, Tank Nelson, Kali Ramirez, Christian Riviere, Trey Romaguera, Jermaine Roussell, Emma Schumert, Ethan Seymour, Austin St. Pierre, Mya Voiron, Aubrey Westbrook, Avery Williams

11th Grade
Rylee Alexander, Jonathan Boucvalt, Tyler Boudreaux, Rebecca Broderson, Zachary Brown, Kamren Campbell, Mason Cassioppi, Thomas Chapman, Kayla Crump, Connor DeJean, Destiny Ducote, Mandel Eugene, Logan Forsythe, Brynn Furgeson, Emily Giammolva, Hayden Hebert, Blakely Heltz, Alyssa Hooge, Miranda Hotard, Shane Jacob, Matthew Jenkins, Alexis Jones, Tyler Joseph, Reid Landeche, Amari Lathers, Armani Lathers, Duncan Lowry, Cade Pregeant, Jacob Raiford, Emily Ronnenburg, Kadynn Roussel, Silas Thomas, Riley Weber, Rustin West, Christopher White, Lyric Williams

12th Grade
Matthew Accardo, Emily Aucoin, Julie Barrios, Dominic Boesen, Marc Bordelon, Evan Brady, Collin Cedotal, Jack Chapman, Kevin Dauenhauer, Romian Davis, Jessica Dicket, Justin Dumas, Marcus Forest, Christina Gradney, Nathan Guillory, Reggie Hackett, Keyon Harvey, Taelen Jacomine, Wintress Landry, Nicholas Lemoine, Mason Narcisse, Eli Ory, Valerie Perilloux, Sydney Pfister, Zahria Phillip, Zachary Ramirez, Charles Reed, Aiden Roussel, Alexander Schneider, Sloane Schweizer, Kirstin Smith, Camryn Stewart, Phillip Tran, Brayden Turner, Kelsey Villeret, Madeline Wilkie, Morgan Williams

Beta Honor Roll

8th Grade
Marin Machado, Chesney Parker

10th Grade
Lauren Oncale, Bryson Prater, Clayton Schweizer

11th Grade
Logan Falgout

12th Grade
Evan Roussel