Return to Headlines

Second Quarter Honor Roll

Principal’s List:

8th Grade
Katherine Bergeron, Kate Brady, Aimee Dauenhauer, Kollin Johnson, Aiden Ocmond, Noah Troxclair, Carson Weber

9th Grade
Jenna Bosco, Sarah Lang, Bella Marix, Alexis Monistere, Erin Powell, Matthew Schexnayder

10th Grade
Hailey Boeckl, Barry Cummins, Karli Evans, Brooke Forsythe, Madison Hebert, Jenna Hickman, Jake Jeandron, Emma Peppo, Allison Powell, Jeanne St. Martin, Karen Trichell, Zack Vicknair, Lauren Weber, Tiffany Williams

11th Grade
Yvette Aguirre, Jeremiah Emery, Dominic Joseph, Austin Martin, Sejal Patel, Taylor Perilloux, Sydnie Sims, Lauren St. Martin, Sara St. Pierre, Joshua Tamplain

12th Grade
Gregory Bergeron, Kelly Campbell, Katelynn Decker, Morgan Figuero, Arjun Iyer, Brady Jacob, Olivia Keating, Aleigha Martin, Joseph Nguyen, Macie Reine, Landon Terry

Alpha Honor Roll:

8th Grade
Laney Beadle, Brodey Becnel, Kayleigh Belvin, Brayden Bertucci, Joseph Bienvenu,Lily Bordelon, Will Boucvalt, Scott Drouin Jr., Jaylen Ellsworth, Owen Faucheux, Ryan Figuero, Madison Gradney, Ka’ Lee Green, Layla Jackson, Dominique Johnson, Brandon Kragle, Joseph McClinton, Jackson Monica, Mikayla Penton, Taylor Robinson, Brooke Ronnenburg, Rylee San Andres, Haley Scioneaux, Brooke Smith, Chavoni Smith, Elliot Smith, John Strauder, Emily Twiner, Jessie Weiler

9th Grade
Nathan Abadie, Ayden Authement, Avery Bailey, Mya Brown, Brady Burns, Brady Clement, Samantha DeFrancesch, Zoey Deroche, Kason Gilbert, Morgan Hibbard, Michael Hotard, Torie Joseph, Brianna Loescher, Brett Mader, Jacob Molyneau, Amelia Mouton, Abdel Nabut, Morgan Nuccio, Mia Oncale, Morgan Pero, Cornelius Piper Jr., Adrianis Quinones-Velez, Sarah Sirmon, Alexis Teabout, Camryn Triche, Connor Turner

10th Grade
Kaitlyn Abair, Dani Aucoin, Bryce Bertucci, Amari Coleman, Gabrielle Connor, Julia Gilberti, Joseph Haydel, Ryan Laiche, Brittany Marshall, Adonijah Mills, Emma Mohon, Brooklynne Patterson, Juliana Portillo, Margaret Powell, Caitlyn Rojas, Kassadi Ross, Essence Tarrence

11th Grade
Danielle Adams, Jessica Basilides, Dwight Berlin, Brianna Bourgeois, Timmy Capdeboscq, Antionette Chiarella, Brock Clement, Mia Coleman, Dyanta Cook, Connor DeJean, Brynn Furgeson, Emily Giammolva, Kristen Gray, Liberty Hughes, Ishan Iyer, Amari Lathers, Hunter Marse, Riley Monica, Joseph Nuccio, Ashley Pineda, Gabriella Portillo, Emily Ronnenburg, Silas Thomas, Jacob Todd, Calvin Trinh, Christopher White

12th Grade
Matthew Accardo, Brianna Allen, Emily Aucoin, Gisela Cabrera, Tyler Delaneuville, Justin Dumas, Mallory Fernandez, Rian Gray, Anna Guidry, Estelle Heinold, Emily Hotard, Wintress Landry, Brandon McDonald, Nicole Ordonez, Valerie Perilloux, Sydney Pfister, Zahria Phllip, Colette Rainey, Luke Ringe, Caroline Roberts, Alexander Schneider, Camryn Stewart, Korbin Stykes, Madeline Wilkie, Morgan Williams, Kirstin Wilson


Beta Honor Roll:

8th Grade
Kaleb Cusimano, Nathan Englade, Ethan Milioto, Gabriel Rios, Amari Tassin

9th Grade
Ian Arnett, Cameron Brady, Jashan Gaudet, Bryce Pregeant, Cameron Raymond, Jordan Roberts

10th Grade
Adrien Dixon, Jacob Landry, Jaden Mendieta Mitchell, Trey Romaguera, Emma Schumert, Armani Smith-Lumar, Chardae Victorian, Aubrey Westbrook, Imani Wilson

11th Grade
Rylee Alexander, Tyler Boudreaux, Alani Dew, Blakely Heltz, Bryce Ory

12th Grade
Hailey Hilbun, Nicholas Lemoine, Charles Reed, Brandon Wolf