Return to Headlines

Fourth Quarter Honor Roll

SCC Students Recognized for 4th Quarter Honor Roll
 
Principal’s List
2018-19 Fourth Quarter
 
8thGrade:Mya Brown, Sarah Lang, Bella Marix, Alexis Monistere, Erin Powell, Adrianis Quinones-Velez, Matthew Schexnayder, Sarah Sirmon
 
9thGrade: Gabrielle Connor, Barry Cummins, Julia Gilberti, Jenna Hickman, Jake Jeandron, Emma Peppo, Juliana Portillo, Allison Powell, Jeanne St. Martin, Essence Tarrence, Karen Trichell, Zack Vicknair, Tiffany Williams
 
10thGrade: Danielle Adams, Yvette Aguirre, Rylee Alexander, Jessica Basilides, Brianna Bourgeois, Courtney Brouwer, Antoinette Chiarella, Jeremiah Emery, Kristen Gray, Blakely Heltz, Ishan Iyer, Dominic Joseph, Hunter Marse, Austin Martin, Riley Monica, Sejal Patel, Taylor Perilloux, Lauren St. Martin, Sara St. Pierre, Joshua Tamplain, Ashleigh Zaidain
 
11thGrade: Gregory Bergeron, Evan Brady, Gisela Cabrera, Kelly Campbell, Mallory Fernandez, Haley Guzman, Arjun Iyer, Brady Jacob, Joseph Nguyen, Zahria Phillip, Colette Rainey, Aiden Roussel, Camryn Stewart, Landon Terry, Madeline Wilkie
 
12thGrade: April Bourlet, Madeline Brignac, Saige Clark, Chloe Faucheux, Robert Gilbert, Hailey Louque, Madeleine Millet, Mary Morton, Bryce Newman, Sophia Robichaux, Kaira Tamplain, Jenna Toups, Jake Vicknair, Regal Williams
 
 
 
Alpha Honor Roll
2018-19 Fourth Quarter
 
8thGrade: Nathan Abadie, Kirsten Anderson, Ian Arnett, Ayden Authement, Avery Bailey, Jenna Bosco, Benjamin Brignac, Brady Burns, Brady Clement, Samantha DeFrancesch, Kason Gilbert, Morgan Hibbard, Michael Hotard, Torie Joseph, Brianna Loescher, Brett Mader, Morgan Nuccio, Mia Oncale, Morgan Pero, Bryce Pregeant, Sydney Remondet, Maci Roussell, Alexander Soriano, Alexis Teabout, Camryn Triche, Connor Turner, Shae Waguespack
 
9thGrade: Dani Aucoin, Hailey Boeckl, Hannah Brady, Dillon Brown, Makayla Chaney, James Duggan, Brooke Forsythe, Riley Guillory, Joseph Haydel, Madison Hebert, Ryan Laiche, Adonijah Mills, Emma Mohon, Lauren Oncale, Margaret Powell, Kali Ramirez, Christian Riviere, Trey Romaguera, Kassadi Ross, Armani Smith-Lumar, Chardae Victorian, Lauren Weber, Aubrey Westbrook
 
10thGrade: Timmy Capdeboscq, Thomas Chapman, Brock Clement, Mia Coleman, Connor DeJean, Alani Dew, Brynn Furgeson, Emily Giammolva, Hayden Hebert, Alyssa Hooge, Liberty Hughes, Shane Jacob, Mylah Joseph, Bryce Ory, Ashley Pineda, Gabriella Portillo, Emily Ronnenburg, Sydnie Sims, Sanai Smith, Tristen Tassin-Flugence, Silas Thomas, Jacob Todd, Calvin Trinh, Grace Vicknair
 
11thGrade: Matthew Accardo, Brianna Allen, Emily Aucoin, Julie Barrios, Hanna Bourdonnay, Collin Cedotal, Kevin Dauenhauer, Katelynn Decker, Katelyn Duhe, Chelsea Duhon, Justin Dumas, Marcus Forest, Christina Gradney, Rian Gray, Hailey Hilbun, Olivia Keating, Nicholas Lemoine, Nicole Ordonez, Valerie Perilloux, Nicholas Price, Zachary Ramirez, Macie Reine, Luke Ringe, Caroline Roberts, Alexander Schneider, Sloane Schweizer, Kelsey Villeret, Brejan Walker, Morgan Williams, Kirstin Wilson
 
12thGrade: Jason Bosco, Joseph Chiarella, Keri Clement, Cameron Fabre, Jude Guidry, Sara Guidry, Haley Hickman, Andre’ Johnson, Tommy Lasseigne, Xaviera Magee, Robert Newsome, Steven Nosacka, Aarti Patel, Eden Simoneaux, Madison Sympson, Lauren Trichell, Madonna Trinh, Katelyn Waguespack, Kelsie Williams, Remy Williams